Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Довідка про стан виховної роботи школи. Додаток 24б
Додаток 1

Додаток 1

Завірено наказом № 170-о

від 24.12.2010

Довідка

про стан виховної роботи школи за І семестр 2010-2011н.р.


В І семестрі 2010 -2011 навчального року виховна робота в школі здійснювалася відповідно до національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні на 2004-2013 рр., програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» прийнятої у 2007 році, адаптованої шкільної програми для учнів 1-4 класів «Світ, в якому ти живеш», відповідно до програм, завдань розроблені річний план роботи школи ( розділ III „Удосконалення навчально-виховного процесу", розділ IV „Позакласна, позашкільна навчально-виховна робота"), плани класних керівників, педагога-організатора, гурткової роботи, учнівського самоврядування, батьківської ради, МО класних керівників.

Помісячне та щотижневе планування роботи школи дозволяє ретельно готувати виховні заходи та здійснювати підбір форм діяльності в різних напрямках роботи.

Свою виховну діяльність учнівський та педагогічний колективи спрямували на реалізацію ключового питання «Творче спрямування діяльності педагогічного колективу на формування та всебічний розвиток юної особистості».

В школі діє учнівське самоврядування «Шкільний дім», яке є організатором та активним учасником шкільних виховних справ. Учні початкових класів традиційно подорожують „Барвінковою республікою". Цікавими для дітей стали свята «Посвята в барвінчата» (педагог-організатор Шульга М.О.), спортивна конкурсна програма «Спортландія» (Шульга М.О.,класоводи 1-4 класів), День народної гри (за участі центру «Турбота»). Найактивнішими в роботі є центри «Творчість» (голова Лобастова Тетяна), «Рекорд» » (голова Левун Андрій), «Екологія» (голова Третяк Ірина), «Пресцентр» (голова Семенюк Валерій).

Оскільки основа виховної системи школи будується на колективно-творчих справах,то в І семестрі учні школи приймали активну участь в КТС - народознавчий фестиваль «Царівна Осінь» та народознавчий фестиваль «Новорічні потіхи» (Шульга М.О.), свято врожаю та літературні світлиці «Сезони року.Осінь.» (Шульга М.О., класоводи 1-4 класів), родинне свято «Ми-громадяни України» (кл.керівник Долобан О.О.), фольклорне свято «Покрова Пресвятої Богородиці» (Коваль Н.П.), «Осінній бал» (Шульга М.О., класні керівники Бабич О.М., Бідненко В.М., Бідненко Л.А.). Проведення КТС дають можливість реалізувати дітям свої творчі здібності, проявити таланти.

В І семестрі проведено предметні тижні з фізкультури (вересень, вчителі Степанова Г.М.,Бабич О.М. ), української мови та літератури жовтень, вчителі Коваль Н.П.,Бідненко В.М., Шульга М.О.), підручника (бібліотекар Опарієнко І.А.), правознавства (листопад, вчитель Розумна С.І.), англійської мови (грудень, вчителі Бідненко Л.А., Лень О.М.) під час яких вчителями-предметниками організовано цікаві виховні справи по поглибленому ознайомленню з предметом.

Система розвитку здорового способу життя в школі базується на проведенні заходів по превентивному вихованню, які направлені на пропаганду та формування в учнів здорового способу життя , запобігання розповсюдження негативних явищ в молодіжному суспільстві. Проводяться тематичні виховні години та тематичні лінійки «Здорова дитина – здорова нація», «Шкідливий вплив куріння, наркотиків, алкоголю на здоров’я підлітків», що проведені класними керівниками та учнівським самоврядуванням «Шкільний дім» для учнів 5-11 класів. Організовано цикл бесід за програмою «Майбутнє починається сьогодні» педагогом-організатором (Шульгою М.О.), медсестрою школи (Барановою М.С.) на теми: «Куріння та його вплив на здоров’я підлітків», «Статеві стосунки та їх наслідки», «Шкідливі звички - небезпека здоров’ю» ін. Серед профілактичних заходів по запобіганню курінню організовано акцію «Ми за здоровий спосіб життя» по темі: «Підлітки проти куріння» та «СНІД - чума XXІ століття » з випуском листівок та конкурсом плакатів «СНІД-чума XXI століття» (організатор - центр «Турбота»). Матеріали акції висвітлено на сайті школи та в шкільній газеті.

В школі постійно проводиться робота з батьками, неблагополучними сім’ями, індивідуальна робота з учнями, що стоять на внутрішкільному обліку(учень 8 класу Марков Ю.), дітьми під опікою, дітьми-чорнобильцями. З метою профілактики правопорушень та правового виховання учнів, що ґрунтується на знанні законів, прав та обов’язків та вміле застосування їх в повсякденному житті традиційно проводився тиждень правових знань, в ході якого були проведені вікторини, правовий турнір, організована зустрічі з дільничним інспектором В.В.Полянецьким та представниками місцевого самоврядування (Розумна С.І.).

Естетичне виховання дає можливість учням навчатися в школі різним видам прикладного мистецтва: рукоділлю та різним жанрам мистецтва: хореографії, образотворчого мистецтва, гри на музичних інструментах, співу. Художній колектив «Калинонька» (керівник Гиренко М.Г.) успішно виступав в районному концерті до дня інвалідів. В школі діє постійна художня галерея, де виставлено роботи художників школи та продовжується естетичне оформлення коридорів творчими роботами учнів (виготовлено стенд «Українська вишивка» класовод Олешко Т.М.)

На базі нашої школи працює 5 гуртків: з них 4 художньо-естетичного напрямку та 1 туристсько-краєзнавчого. Учні відвідують спортивні секції волейболу, футболу, хокею на траві (на базі ДЮСШ м.Бориспіль) та боксу (с.Проців). Слід відзначити активність та зацікавленість у відвідуванні учнів занять всіх гуртків. В змаганнях по боксу на обласному чемпіонаті учні Молчан В.(10кл.) та Довгаль А.(7кл.) вибороли відповідно І та ІІ місця. Гуртківці «Петриківського розпису» зайняли І місце в районному конкурсі «Чарівна палітра. Чарівний світ Катерини Білокур», «Український сувенір» (керівник Антонюк Г.Є.)

Трудове та екологічне виховання спонукає учнівське самоврядування центр «Екологія» до проведення трудових десантів по впорядкуванню пришкільної території протягом всього семестру , дня добрих справ (ремонтних робіт в школі) протягом семестру, екологічних акцій «Посади дерево». Так в жовтні під час проведення сільського суботника силами учнів старших класів висаджено 150 дерев на околиці села.

Туристсько-краєзнавча діяльність спрямовує роботу учнівських колективів на вивчення краєзнавчого матеріалу малої батьківщини та організацію цікавих подорожей по Україні. В цьому році класні керівники разом з учнівськими колективами працюють по програмі краєзнавства «Мандри рідною країною» , що спонукає вивчати історію,географію своєї місцевості, області, України та подорожувати до визначних місць,архітектурних пам’яток батьківщини. Організовано туристсько-краєзнавчу подорож на Закарпаття, де відвідано Чинадіївський замок, заміську резиденцію графів Шенборн (вчителі Бідненко Л.А.,Лень О.М.); поїздку на виставу до Київського театру юного глядача ( Вовк С.П.).Центр «Краєзнавство» учнівського самоврядування школи і учні 10 класу завершили роботу над дослідницько-краєзнавчим проектом «Історія кожного – літопис рідного краю», зібравши відомості про історію села Процева. Результатом діяльності є випуск книжок про історію сіл Ревне, Мартусівки, Процева.

Спортивна робота школи спрямована на загартування підростаючого покоління,формування здорового способу життя. На протязі І семестру в рамках місячника фізкультури та спорту проведено: вересень («Веселі старти»(1-4кл.), «День рекордів»(5-11кл.Бабич О.М.,Степанова Г.М.). Так, волейбольна команда хлопців виборола кубок Бориспільського району(на базі ДЮСШ) та зайняла ІІ місце в спортивних змаганнях по волейболу серед команд шкіл(вчитель Степанова Г.М.). Слід відмітити футбольну команду школи, яка виборола кубок району по футболу(вчитель Бабич О.М.).До Дня захисника Вітчизни 4-6 грудня проведено спортивні розваги «Лицарський турнір» (7-8кл.), «Веселі старти» (5-6кл.), «Маленькі рекордсмени» (1-4кл.).

Результати проведених заходів відображаються в щомісячних випусках шкільної газети «Шкільні новини» та на сайті школи.


Категорія: Мої статті | Додав: robik99 (01.01.2013)
Переглядів: 5209 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]